W sobotni, zimowy dzień tj.13.01.2019r. grupy przedszkolne 3 i 4 -latków,
5 i 6- latków oraz uczniowie klasy I-III, Samorząd Szkolny, a także wychowawcy, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice gościli w Publicznej Szkole Podstawowej w Obrazowie szczególnych gości
– NAJUKOCHAŃSZYCH BABĆ I DZIADZIUSIÓW.
Zabawa była przednia, o czym świadczy artykuł napisany przez obecną
na uroczystości redaktor p.Klaudię Tajs w internetowym Echu Dnia
(można też na tej stronie obejrzeć 54 zdjęcia z naszej uroczystości).
Klaudia Tajs
14 STYCZNIA 2019
Zobacz wydanie internetowe Echa Dnia Świętokrzyskiego
„Występy przedszkolaków i uczniów, spektakl w wykonaniu rodziców, poczęstunek i tańce, to wszystko przygotowali organizatorzy Środowiskowego Dnia Babci i Dziadka, jaki zorganizowano dla seniorów z gminy Obrazów w tamtejszej Publicznej Szkole Podstawowej. Na obchody przyszło ponad 150 babć i dziadków, którzy nie kryli, że jest to dla nich wyjątkowe wydarzenie.
Marta Socha nauczyciel w Szkole Podstawowej w Obrazowie przypomniała, że społeczność szkolna właśnie w ten sposób celebruje Dzień Babci i Dziadka od 20 lat. Nauczycieli wspierają rodzice uczniów, którzy bardzo angażują się w działalność szkoły. - Co roku organizujemy dla babć i dziadków uroczystość środowiskową połączoną z choinką noworoczną dla dzieci - przypomniała Marta Socha. - Zawsze odbywa się to w sobotę, abyśmy mogli wspólnie świętować.
W gronie licznie przybyłych babć i dziadków była Alfreda Piętowska z Lenarczyc, która oglądając bogaty program artystyczny nie kryła wzruszenia. - Mam 75 lat, sześcioro wnuków i dwoje prawnuków - wyliczyła pani Alfreda. - Trzeba być babcią szczerą, kochającą, troskliwą o swoje dzieci, wnuki i prawnuki. W naszym wieku pozostało nam tylko martwić się. Musimy być opiekuńczy. Ten dzień jest dla mnie bardzo uroczysty i wzruszający. Nie mogę się na to napatrzeć.
Pani Alfreda podkreśliła, że bycie babcią zobowiązuje także do serwowania ulubionych przez dzieci posiłków. - Gotuję na życzenie - mówiła. - To najczęściej zupa pomidorowa, kluski, pierogi, naleśniki i parowańce. To jest dziecięcy przysmak. To co lubią, to im gotuję.
Program tegorocznych obchodów był bardzo ciekawy, a scenariusz był przygotowywany już od jesieni. Uczniowie prezentowali się w układach tanecznych przypominając polskie tańce narodowe i tańce współczesne. Były krótkie prezentacje teatralne, wiersze i piosenki. Gościem szczególnym była Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej, spod Dąbrowy Tarnowskiej. - Orkiestra przyjechała do nas dzięki mojemu szwagrowi, który kilka lat grał w tej orkiestrze, a teraz mieszka w Żurawicy - dodała nauczycielka.
Prezentacje zakończył spektakl- niespodzianka w wykonaniu rodziców z grupy sześciolatków, którzy wystąpili w inscenizacji pod tytułem "Rzepka".
Po poczęstunku była wspólna zabawa taneczna.”
This website was started with Mobirise